Prototypownie PCB

Podstawę do dalszej produkcji płytek PCB stanowi jej pierwszy egzemplarz. Testowanie prototypu przeprowadzają nie tylko prototypownie PCB, ale przede wszystkim klienci, na zlecenie których wspomniana płytka powstała.

Produkcja urządzeń elektronicznych

Produkcja urządzeń elektronicznych to proces, który wymaga dużego zaangażowania ze strony inżynierów elektroniki, ale i osób zajmujących się wzornictwem przemysłowym. Nowy sprzęt elektroniczny zostanie doceniony przez użytkownika, jeśli spełni określone wymagania. Należy przy tym zaznaczyć, że wymagania użytkowników elektroniki domowej, ale i sprzętu do zastosowań profesjonalnych, cały czas rosną i dotyczą nie tylko funkcjonalności urządzenia, ale również wyglądu i trwałości obudowy. Dlatego tak ważne jest, by proces powstawania elektroniki podlegał ścisłym i wnikliwym kontrolom, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego egzemplarza (prototypu) płytki drukowanej.

Prototypownie PCB – płytki drukowane na zlecenie

Firma, która zajmuje się produkcją płytek drukowanych na zlecenie, oczekuje, że klienci składający zamówienia dokładnie opiszą, jakie są ich oczekiwania, a przede wszystkim dostarczą niezbędną dokumentację techniczną. Tyle wtedy możliwa będzie sprawna produkcja PCB pod wymagania klienta. Jeśli prototypownie PCB spełnią wymagania klientów, a prototypy zostaną zaakceptowane, możliwe będzie wykorzystanie dokumentacji przygotowawczej i przystąpienie do produkcji seryjnej. Firma, która podejmuje się produkcji seryjnej, musi zagwarantować, że płytki seryjne będą identyczne prototypom, czyli wyprodukowane na tych samych maszynach i na podstawie tej samej dokumentacji technicznej.

Budowa prototypów a minimalizacja kosztów

Koszty budowy prototypów urządzeń elektronicznych pochłaniają dużą część nakładów finansowych przeznaczonych na przygotowanie końcowego projektu nowego sprzętu. Jednak mówimy tu o kosztach powstania pierwszego egzemplarza urządzenia, a nie o kosztach prototypu PCB, bo te można skutecznie obniżyć. Prototypownie PCB, które zadbają o przygotowanie stosowanej dokumentacji do pierwszego egzemplarza płytki drukowanej, w razie konieczności wprowadzenia zmian i budowy nowego prototypu, nie będą potrzebować równie dużych nakładów finansowych. Poza tym proces budowy prototypu będzie postępował znacznie szybciej, bo pierwszy egzemplarz zostanie przetestowany w warunkach maksymalnie zbliżonych do warunków produkcyjnych i eksploatacyjnych.

Prototypownie PCB – współpraca z dostawcami komponentów

Produkcja płytek drukowanych to proces który wymaga częstych i wnikliwych kontroli. Ryzyko powstawania błędów podczas prac nad prototypem z pewnością będzie niższe, jeśli do wykonania płytki drukowanej zostaną użyte wysokiej jakości komponenty. Jeśli wysoka jakość komponentów idzie w parze z zaangażowaniem wykwalifikowanego zespołu inżynierów, klient może liczyć na szybką i wydajną drogę od prototypu do gotowego produktu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE