Strona głównaCiekawostkiKompleksowe i profesjonalne porady prawne

Kompleksowe i profesjonalne porady prawne

Świadczeniem porad prawnych zajmują się kancelarie radcowskie i adwokackie, do których można zgłosić się z każdym problemem natury prawnej. Co prawda niektóre kancelarie specjalizują się w określonych dziedzinach prawa, ale zawsze są w stanie pokierować klienta tak, by uzyskał niezbędną pomoc prawną. Porady prawne zazwyczaj udzielne są w formie ustnej, ale nierzadko zdarza się, że już na pierwszym spotkaniu prawnicy przechodzą do działania, sporządzają rozmaite pisma i wnioski, które okażą się dla klienta pomocne.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza

Prawnik, który ukończył studia na kierunku prawniczym, ale nie podjął aplikacji, również ma prawo do udzielania porad prawych, choć na innych zasadach niż radcy prawni i adwokaci. Zgłaszając się po poradę do takiej osoby, robimy to na własną odpowiedzialność. Tymczasem za adwokatami i radcami prawnymi stoi doświadczenie i szeroka wiedza, poza tym obowiązują ich rozmaite przepisy, które chronią interesy klientów.

W przeszłości uważano, że od udzielania porad prawnych są radcy prawni, natomiast adwokaci sprawdzają się przede wszystkim w sprawach sądowych. Dziś takie twierdzenie nie ma racji bytu, ponieważ kompetencje adwokatów i radców prawnych zostały niemal całkowicie zrównane. Dlatego, chcąc uzyskać kompleksowe porady prawne, możemy udać się zarówno do radcy prawnego, jak i adwokata. Wybierając kancelarię prawną, powinniśmy kierować się raczej tym, co znajduje się w jej ofercie, jakie doświadczenie mają poszczególni specjaliści i jaką opinią cieszą się w sieci. Nie ma większego znaczenia, czy ukończyli aplikację adwokacką, czy radcowską.

Porady prawne – o co klienci pytają najczęściej?

Do kancelarii prawnej zgłaszają się osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji i nie potrafią samodzielnie jej rozwikłać. Może to być sytuacja związana z życiem rodzinnym, z życiem zawodowym, z kupnem lub sprzedażą, z wypadkami komunikacyjnymi itd. Najważniejsze, by klient nie ukrywał przed specjalistą tego, co istotne dla sprawy. Adwokatów i radców prawnych obowiązuje tajemnica zawodowa, dlatego nie należy obawiać się, że dostarczone informacje trafią do osób trzecich. Adwokat czy też radca prawny zawsze dokłada wszelkich starań, by zapewnić klientowi poczucie bezpieczeństwa.

Porady prawne

Najczęściej klienci zgłaszają się po porady w sprawach rozwodowych i spadkowych, w prawach o alimenty i ustalenie kontaktów z dzieckiem. Nierzadko są to również sprawy dotyczące kradzieży dóbr materialnych, jak i praw autorskich, problemy z pracodawcą lub pracownikiem, sprawy dotyczące odszkodowań i wiele innych.

Osoby fizyczne i podmioty uczestniczące w obrocie gospodarczym

Porady prawne udzielane są na rzecz osób prywatnych, ale również instytucji i firm, niezależnie od ich wielkości i zakresu działalności. Adwokaci i radcy prawni każdemu oferują profesjonalne doradztwo, wysoki poziom merytoryczny świadczonych usług i zaangażowanie w prowadzone sprawy. Nie ma znaczenia, czy problem prawny wymaga jednorazowej konsultacji, czy też będzie początkiem długofalowej współpracy pomiędzy klientem a kancelarią. Każda sprawa wymaga równie dużego wysiłku i zaangażowania.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE