Strona głównaCiekawostkiOprogramowanie hyperMILL – co to takiego?

Oprogramowanie hyperMILL – co to takiego?

Wymagania rynku w branży technologicznej systematycznie rosną. Firmy produkcyjne zainteresowane są pojawiającymi się nowinkami i coraz chętniej inwestują w nowoczesne urządzenia i programy, dzięki którym dochodzi do optymalizacji procesu produkcyjnego. Jednym z rozwiązań, które przyczynia się do usprawnienia produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu jej kosztów, jest dobrej jakości oprogramowanie CAM.

Coraz większe możliwości maszyn CNC

Oprogramowanie CAM wykorzystywane jest do programowania obróbki i sterowania pracą maszyny CNC. Dobrej jakości system wspiera procesy wytwarzania produktów, niezależnie od ich złożoności i typu obróbki. Oprogramowanie musi odpowiadać potrzebom firm produkcyjnych, które dysponują rozmaitymi maszynami CNC, zarówno starszego typu, jak i nowoczesnymi obrabiarkami o szerokich możliwościach.

Obrabiarki CNC pięcioosiowe

Produkowane dziś maszyny CNC, poza standardowymi trzema osiami, posiadają nierzadko dodatkową oś, a niektóre urządzenia nawet dwie. Do tego dochodzą różnorodne narzędzia kształtne, dzięki którym możliwe jest wykonanie precyzyjnych otworów i żłobień oraz idealne obrabianie krawędzi. Konstrukcja nowoczesnych obrabiarek siłą rzeczy komplikuje ich kinematykę, a w związku z tym mogą pojawić się pewne trudności przy programowaniu. Wykorzystanie pełnego potencjału takich maszyn możliwe jest tylko dzięki elastycznym programom CAD CAM. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza oprogramowanie CAM hyperMILL, które może być wykorzystywane do obróbki w 2D, 3D i w 5-osiach.

Oprogramowanie CAM hyperMILL – zalety

CAM hyperMILL to propozycja od światowego lidera technologii cyfrowej, niezwykle cenionego na cyfrowym rynku produkcyjnym. Oprogramowanie wspiera procesy wytwarzania w takich branżach jak metalurgia, przemysł maszynowy, przemysł motoryzacyjny, energetyka, przemysł lotniczy, przemysł stoczniowy, doskonale sprawdza się także w przedsiębiorstwach skoncentrowanych na produkcji form i matryc. Zastosowania oprogramowania CAM są zatem bardzo szerokie, co dodatkowo wpływa na jego popularność. Firmy, które zdecydują się na zakup CAM hyperMILL, mogą wykorzystywać system na rozmaitych maszynach CNC i to w każdym typie obróbki. Oprogramowanie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie. Dzięki niemu możliwe jest wytwarzanie produktów o skomplikowanym kształcie – powierzchnia jest gładka, a krawędzie dokładnie opracowane.

Wybór strategii obróbki

Dobrej jakości oprogramowanie CAM posiada szereg funkcji dodatkowych, odpowiedzialnych za optymalizację procesu obróbki. Jednak mimo mnogości funkcji, jest narzędziem łatwym w obsłudze. Uczestnictwo w krótkim szkoleniu praktycznym wystarczy, by możliwe było programowanie obróbki. Tym bardziej, że obsługa systemu jest intuicyjna a do dyspozycji operatora maszyny CNC jest szereg strategii automatycznej obróbki i różnych wariantów w ramach wybranej strategii.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE