Geomagic X

Geomagic X – niezawodne oprogramowanie 3D

Technologia 3D wkracza tam, gdzie dotychczas nie potrafiliśmy znaleźć dla niej zastosowań. W ciągu ostatnich kilkunastu lat niektóre branże rozwinęły się znacznie mocniej niż zakładano. W dużej mierze stało się to właśnie dzięki technologii 3D. Obecnie powszechnie wykorzystuje się skanery 3D – zwłaszcza w takich dziedzinach jak inżynieria odwrotna czy kontrola jakości. Oczywiście profesjonalny skaner musi być zintegrowany z oprogramowaniem 3D, np. Geomagic X. W ten oto sposób powstaje kompletne rozwiązanie do inżynierii odwrotnej, kontroli jakości i szybkiego prototypownia.

Oprogramowanie Geomagic X: Geomagic Design X oraz Geomagic Control X

Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza dwa produkty. Mowa o programach Geomagic Design X oraz Geomagic Control X. Mają różne zastosowania, ale łączą je wspólne cechy, takie jak niezawodność, precyzja, mnogość zaawansowanych funkcji.

Geomagic Design X

Geomagic X programJest to oprogramowanie do inżynierii odwrotnej, które łączy modelowanie 3D z procesem przetwarzania danych uzyskanych w wyniku skanowania. Użytkownicy Geomagic X mają możliwość tworzenia parametrycznych i edytowalnych modeli w formacie zgodnym z posiadanym oprogramowaniem CAD (na podstawie danych uzyskanych ze skanera 3D).

Geomagic Design X jest kompatybilny z różnymi skanerami 3D. Wysokiej jakości skanery, podobnie jak samo oprogramowanie Geomagic X kupisz tutaj. Oprogramowanie to importuje ponad 60 formatów plików m.in. wielokąty, chmury punktów, CAD, a następnie je scala i rekonstruuje, a także umożliwia szybką obróbkę. Oprogramowanie posiada automatyczną funkcję tworzenia powierzchni na podstawie danych uzyskanych ze skanera 3D, porównuje również zaprojektowane bryły i powierzchnie do tych, uzyskanych z procesu skanowania.

Geomagic Control X

Jest to oprogramowanie rekomendowane jako wszechstronne i precyzyjne rozwiązanie w dziedzinie metrologii i kontroli jakości. Umożliwia niezwykle szybkie, a przy tym dokładne sprawdzenie elementów. Wszystko to za sprawą połączenia zalet pomiaru dotykowego i bezdotykowego z technologią oprogramowania CAD. Geomagic X, za sprawą technologii inteligentnego wykrywania cech modelu, umożliwia zdefiniowanie orientacji tegoż modelu, jego wymiarów i tolerancji. Finalnym efektem takich działań jest szczegółowy raport uzupełniony o kolorowe mapy odchyłek.

Geomagic Control X to oprogramowanie wyposażone w interfejsy wspierające wiele znanych urządzeń pomiarowych oraz inteligentny system rozpoznawania geometrii referencyjnej. Warto rozważyć jego zakup, gdy zależy nam na szerokim wachlarzu narzędzi do raportowania z przeprowadzonych czynności kontrolnych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE