Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Wydruki z wosku pszczelego – ciekawostki

Wosk pszczeli a wydruki 3d

Wydruki 3d to coraz bardziej popularna technologia. Szybki rozwój tej branży powoduje, że mamy coraz więcej ciekawych modeli, które znajdują naprawdę szerokie zastosowanie. Wydruki 3d można znaleźć w takich dziedzinach jak medycyna (różnego rodzaju protezy, repliki ludzkich organów, modele wykonane w technologii bioprint), w inżynierii i mechanice (modele części zastępczych pomocne szczególnie w tak zwanej technologii inżynierii wstecznej), sztuce oraz wielu innych dziedzinach. Te wszystkie branże dają naprawdę wiele możliwości i sprawiają, że wydruki 3d przyjmują naprawdę różnorodne formy i co ciekawe są także wykonane z najróżniejszych materiałów. Wydruki 3d nie ograniczają się tylko do druków z plastiku, szkła czy metalu. Mamy wiele innych substancji, które umożliwiają drukowanie w technologii 3d. Wystarczy choćby wymienić takie substancje jak cukier, sól czy nawet wosk pszczeli. Wydruki z wosku pszczelego to szczególnie ciekawy przykład wykorzystujący technologię 3d. Czym zatem są wydruki z wosku pszczelego i jakie znajdują zastosowanie w praktyce i codziennym życiu?

Wydruki z wosku pszczelego jak sama nazwa wskazuje to wydruki wykonane z wosku. Wosk pszczeli ma bardzo niską temperaturę topnienia i w związku z tym jak tylko dany kształt zostanie wykonany obiekt bardzo szybo twardnieje. Przedmioty wykonane z wosku pszczelego są naprawdę naturalne. W przeciwieństwie do wydruków wykonanych z tworzyw sztucznych tego typu przedmioty stosunkowo łatwo ulegają degradacji dlatego nie zanieczyszczają środowiska i są ekologiczne. Co ciekawe, wydruki z wosku pszczelego wyglądają naprawdę atrakcyjnie i mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Jakie są ich inne zastosowania poza dekoracyjnymi?

Wydruki z wosku pszczelego – zastosowania w praktyce

Wydruki z wosku pszczelego w związku z charakterystyką materiału nie znajdują szerszego zastosowania w takich dziedzinach jak inżynieria, produkcja czy mechanika. Tego typu wydruki znajdziemy raczej w sztuce i elementach codziennego użytku. Możliwości technologii drukowanie 3d są bardzo szerokie, dlatego wydruki z wosku pszczelego w każdej chwili mogą także znaleźć inne zastosowanie. Czy tak będzie naprawdę okaże się w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.