Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Dokładność skanera

Skanowanie 3d

Skanowanie to bardzo ważny proces, który ma istotny wpływ na drukowanie i modelowanie obiektów w technologii 3d. Technologia rozwija się cały czas i postęp sprawia, że dostępne narzędzia są coraz lepsze. Postępy dokładnie widać na przykładzie drukowania 3d. Czym jest drukowanie 3d i dlaczego dokładność skanera ma tak duży wpływ na cały proces?

Drukowanie 3d to proces w którym skanujemy rzeczywisty obiekt i tworzymy w procesie tak zwanego drukowania trójwymiarowy model skanowanego obiektu. Drukowanie 3d ma bardzo szerokie zastosowanie, drukarki 3d znajdziemy w szkołach, wielkich zakładach przemysłowych, szpitalach , fabrykach i wielu innych miejscach. Warto zaznaczyć, że obiekty 3d mają naprawdę nieograniczone zastosowanie.

Niezwykła dokładność skanera oraz precyzja sprawia, że możemy z sukcesem wydrukować protezy 3d, części zastępcze stosowane w procesach inżynierii odwrotnej, a także różnego rodzaju obiekty. Co więcej, ta sama dokładność skanera sprawia, że możliwe jest drukowanie obiektów z różnego rodzaju materiałów. Mamy na przykład obiekty z cukru, wosku pszczelego czy szkła.

Dokładność skanera

Dokładność skanera zależy przede wszystkim od następujących czynników: od dokładności głowicy skanującej, odległości pomiędzy sferami a także dokładności odwzorowania płaszczyzny. To właśnie te trzy parametry mają największy wpływ na dokładność całego procesu skanowania. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju skanerów, należy jednak pamiętać, że ich dokładność może się znacząco różnić.

Musimy także pamiętać, że skanery i ich parametry muszą spełniać określone normy i zalecenia. Mamy przecież do czynienia z bardzo nowoczesną technologią, która ciągle się rozwija. Dokładność, precyzja i wysoka jakość sprawiają, że skanowanie znajduje coraz więcej zastosowań i znacznie ułatwia nasze życie. Decydując się na skorzystanie z usług drukarni czy firmy mającej w swojej ofercie skanowanie warto dokładnie zapoznać się z parametrami skanerów i techniką skanowania. W ten sposób z pewnością unikniemy problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.