Skanowanie 3D

Skanowanie 3D dla przemysłu i produkcji

W toku produkcji liczy się optymalny podział pracy, a także rodzaj i funkcjonalność wykorzystywanych maszyn. W przemyśle ciężkim (ale nie tylko) na szeroką skalę wykorzystuje się obecnie technologie 3D, które umożliwiają sprawne i precyzyjne wykonanie działań. Skanowanie 3D pomaga wypełnić co najmniej dwie funkcje przemysłu, czyli produkcyjną właśnie (pozyskiwanie i przetwarzanie) oraz przestrzenną.

Skanowanie 3D dla firm i instytucji działających w różnych sektorach rynku

Skanery 3D są urządzeniami pożądanymi w rozmaitych, często zupełnie niepowiązanych ze sobą sektorach gospodarki. Wszystko za sprawą precyzji i szybkości, z jaką dokonywane są pomiary oraz możliwościom ich późniejszego wykorzystania. Skanowanie 3D doskonale radzi sobie z elementami niemożliwymi do zmierzenia przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Nie straszne są mu także materiały przezroczyste czy błyszczące, ani trudne warunki panujące na zewnątrz pomieszczeń czy wewnątrz hal produkcyjnych (wilgoć, zapylenie, hałas, drgania).

Skanery 3D jako urządzenia mobilne

Skanowanie 3D (wykonywane przez firmę evixscan3d.pl/uslugi-3d/skanowanie-3d/) może być wykonywane u klienta. Jest to możliwe, ponieważ skanery są urządzeniami przenośnymi, doskonale sprawdzającymi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Skanowanie 3D u klienta odbywa się najczęściej wtedy, gdy danego obiektu (np. budynku) lub przedmiotu nie da się przesłać, albo koszt jego wysyłki byłby zbyt wysoki, albo też, gdy klient ma takie życzenie.

W innych przypadkach skanowanie drobnych elementów może odbywać się w siedzibie firmy świadczącej takie usługi. Po wykonaniu pomiaru element natychmiast zostaje odesłany, dzięki czemu jego wyłącznie z użycia jest krótkotrwałe.

Certyfikowane skanery 3D

Do wykonywania pomiarów najlepiej używać certyfikowanych skanerów, które nie przekłamują pomiarów. W przypadku skanowania i późniejszego wykorzystania skanów, precyzja i wysoka jakość są kluczowymi czynnikami. Dlatego też szukając firmy świadczącej usługi skanowania 3D, zwróćmy uwagę czy dysponuje certyfikowanymi urządzeniami.

Poprzedni artykułDokładność skanera
Następny artykułNowoczesne biuro projektowe
POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE