Strona głównaSkanery 3dNietypowe skanowanie – niezwyczajne obiekty

Nietypowe skanowanie – niezwyczajne obiekty

Czym jest skanowanie

Skanowanie może przyjąć naprawdę bardzo wiele różnorodnych form. Wszystko zależy tutaj tak naprawdę od tego co wybieramy jako obiekt skanowania oraz jaki materiał może nam służyć do tworzenia późniejszych trójwymiarowych modeli danego obiektu. Skanowanie przestrzenne znajduje oczywiście szereg mniej lub bardziej nietypowych zastosowań, nietypowe skanowanie to temat częstszy niż, mogłoby się na pozór wydawać. Aby jednak było możliwe wykorzystanie potencjału skanera w pełni warto wcześniej wiedzieć czym jest skanowanie. Skanowanie w technologii 3d to nic innego jak skanowanie rzeczywistego obiektu, tworzenie jego trójwymiarowego modelu w odpowiednim oprogramowaniu oraz dodatkowa możliwość wydruku takiego modelu w technologii druku 3d z wykorzystaniem bardzo różnych materiałów. Skanowanie to zatem niejako odzwierciedlenie rzeczywistości i tworzenie jej nowej formy.

Nietypowe skanowanie – przykłady

skanowanie maszynSkanowanie przestrzenne znajduje oczywiście szereg różnych zastosowań. Mammy profesjonalne zastosowanie w fabrykach, na halach produkcji, w wielkim przemyśle, ale także nietypowe skanowanie, które może na pierwszy rzut oka dziwić. Takie nietypowe skanowanie to przede wszystkim skanowanie obiektów, które na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać w ogóle niemożliwe do zeskanowania. Nietypowe skanowanie zależy oczywiście od tego jak wygląda oferta danej firmy dysponującej odpowiednim sprzętem. Warto tuta od razu zaznaczyć, że nietypowe skanowanie oznacza często skanowanie bardzo małych lub bardzo dużych obiektów, które wymagają odpowiedniego skanera. Nietypowe skanowanie to także skanowanie przedmiotów wrażliwych wymagających naprawdę delikatnego traktowania.

Ciekawe przykłady na nietypowe obiekty, które mogą być z powodzeniem skanowane w technologii 3d to na przykład: duże części maszyn, samoloty, statki, ludzkie organy i narządy, obiekty muzealne takie jak prehistoryczne zwierzęta i wiele innych. Co ciekawe, takie nietypowe skanowanie nie wiąże się tylko z nietypowością obiektu, który jest skanowany ale także z tym jaki rodzaj materiału jest wykorzystywany przy finalnym drukowaniu takiego modelu. Jako przykład mogą tutaj posłużyć na przykład modele wydrukowane w technologii 3d zrobione z wosku, plastiku czy innych materiałów. Na szczęście nowoczesna technologia umożliwia także bardzo wiele ciekawych, nowych i zupełnie nietypowych projektów. Warto z tego wszystkiego skorzystać jeśli jest taka możliwość. Nietypowe skanowanie to ciągłe rozwijająca się działka, która robi się coraz ciekawsza i ciekawsza

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE