Strona głównaSkanery 3dHeavy duty skaner

Heavy duty skaner

Sprzęt do zadań specjalnych – heavy duty skaner

Nie od dziś wiadomo, że wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz sprzętu wysokiej jakości wpływa na tempo oraz precyzję wykonywania prac, a zatem przyspiesza produkcję i pozwala na eliminację błędów. Z technologii 3D, specjalistycznych skanerów i drukarek 3D oraz maszyn CNC korzysta dziś wiele przedsiębiorstw o rozmaitym profilu działalności. Wielokrotnie wykorzystują heavy duty skaner, czyli urządzenie przystosowane do pracy w naprawdę trudnych warunkach. Skaner ten śmiało można nazwać sprzętem do zadań specjalnych.

Skanowanie 3D – czy zawsze jest możliwe?

Okazuje się, że nie każdy skaner 3D poradzi sobie z pracą w trudnych warunkach przemysłowych. Znaczne zapylenie pomieszczeń, nadmierny hałas i drgania, wilgoć, słabe oświetlenie, skrajnie wysokie bądź ekstremalnie niskie temperatury – wszystko to może utrudnić wykonanie skanów. Nie bez znaczenia jest także wielkość i struktura skanowanych obiektów. Na szczęście opracowano urządzenia, które doskonale radzą sobie w każdych warunkach.

Jednym z takich urządzeń jest Heavy Duty Quadro skaner 3D, czyli doskonały produkt znanego i cenionego producenta skanerów 3D (pełna oferta dostępna tutaj).

Heavy duty skaner – co go wyróżnia?

Wspomniany już Heavy Duty Quatro to sprzęt do precyzyjnego skanowania 3D w najtrudniejszych warunkach. Mowa nie tylko o warunkach wewnętrznych, ale także zewnętrznych – urządzenie doskonale sprawdza się podczas prac wykonywanych pod gołym niebem, nawet jeśli w danym momencie nie panują idealne warunki atmosferyczne.

Heavy duty skaner sprawdza się w systemie pracy ciągłej, a więc wszędzie tam, gdzie niepożądane są przestoje w produkcji. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o bezpośredniej i ciągłej pracy na halach, liniach produkcyjnych oraz w warunkach regularnie zmiennej temperatury oraz oświetlenia. Nawet jeśli w trakcie skanowania zmieni się światło, możliwe będzie uzyskanie równie precyzyjnych pomiarów.

Trwała obudowa urządzeń heavy duty

Sprzęt do zadań specjalnych może pracować w trudnych warunkach także ze względu na wyjątkowo wytrzymałą obudowę. Nie straszne jej wstrząsy, przypadkowe uderzenia, a także upadki z wysokości (oczywiście do określonego poziomu). Doskonale, jeśli heavy duty skaner posiada szczelną, zamkniętą obudowę, wykonaną w całości z oksydowanego aluminium. Taka obudowa świetnie zabezpiecza wnętrze skanera Heavy Duty Quatro przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznym, wilgocią i pyłkami.

Oczywiście istotne są także rozmiary urządzenia. Im mniejsze, tym jego transport jest łatwiejszy, ponadto może być stosowane w trudno dostępnych miejscach. Warto zatem stawiać na heavy duty skaner, który ma kompaktowe rozmiary.

Poprzedni artykułMaszyny CNC
Następny artykułSkany dokumentów
POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE