Geomagic control

Geomagic control w procesie kontroli jakości

Usprawnienie procesu kontroli jakości to bardzo ważne zadanie w wielu przedsiębiorstwach. Pewność, że gotowy produkt spełnia najwyższe standardy pomaga budować zaufanie do marki, a także generować jej dochody. W dziale kontroli jakości pracuje wielu niezastąpionych laborantów ale równie istotne jest użycie wyspecjalizowanych narzędzi. Coraz częściej w procesie kontroli jakości wykorzystuje się skanery 3D oraz specjalistyczne oprogramowania. Jednym z popularniejszych jest geomagic control.

Czym dokładnie jest geomagic control?

Geomagic control to platforma współpracująca ze skanerami 3D. Jest to zaawansowane narzędzie do automatyzacji kontroli jakości. Zwykle procesy kontrolne są bardzo powtarzalne, wystarczy jedynie zadbać o ich optymalizację. Bezdotykowa kontrola jakości jest znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców – platforma w połączeniu ze skanerami 3D to niezawodny i niezwykle precyzyjny zestaw. Geomagic control wykorzystywany jest m.in. do porównywania powstałych produktów do pierwotnego modelu CAD oraz w metrologii.

Zalety specjalistycznego oprogramowania

Współpraca z rozmaitymi narzędziami

Oprogramowanie geomagic control współpracuje nie tylko ze skanerami 3D (usługi skanowania, jak i same skanery oferuje firma evixscan3d), ale także innymi narzędziami metrologicznymi. Wydajnie pracuje zarówno z urządzeniami bezdotykowymi, jak i stykowymi. Pomiary skomplikowanych detali i obsługa powstałych w ten sposób milionowych chmur punktów nie stanowi dla platformy wyzwania. Kontrola jakości niezwykle skomplikowanych i wielowymiarowych elementów zawsze jest przeprowadzana na najwyższym poziomie.

Zwiększenie tempa produkcji i montażu

Jakość przeprowadzonej kontroli jest najważniejsza, ale dla przedsiębiorców równie istotne jest tempo, w jakim produkowane i montowane są poszczególne elementy. Geomagic control pozwala podkręcić tempo produkcji, dzięki temu, że kontrola jakości odbywa się szybciej, a błędy są natychmiast eliminowane. Wpływa to także na mniejsze zużycie materiałów wykorzystywanych do produkcji – powstaje mniej odpadów.

Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb

Geomagic control charakteryzują potężne możliwości skryptowe i funkcje konfiguracji oprogramowania do własnych potrzeb. Dzięki platformie możliwe jest zaprogramowanie szablonów raportów, które w dalszej kolejności wykonają wszystko to, co wskazane zostało w danym projekcie. Możliwa jest również inspekcja jedynie części elementów, co gwarantuje oszczędność czasu i nakładów pracy. Eliminacja niepotrzebnych działań znacznie przyspiesza wykonanie prac.

Poprzedni artykułKupno drukarki 3d
Następny artykułTrudne warunki skanowania
POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE