Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Szkolenia CAD CAM

Firma, która zdecyduje się na zakup oprogramowania, dzięki któremu możliwa będzie integracja faz projektowania i wytwarzania produktu, może liczyć na pełne wsparcie techniczne od dostawcy tego oprogramowania. To od odpowiedzialny jest również za prawidłowe wdrożenie programu w firmie klienta oraz przeprowadzenie szkolenia z zakresu obsługi dostarczonego rozwiązania. Niekiedy szkolenia CAD CAM obejmują również naukę obsługi programów wspomagających.

Oprogramowanie CAD CAM dostosowane do potrzeb przedsiębiorstwa

Na polskim rynku dostępnych jest wiele programów CAD CAM, które z łatwością można dostosować do potrzeb przedsiębiorstwa. Pisząc o potrzebach, mamy na myśli zarówno typ produkcji, jak i jej wielkość, a także to, jakimi maszynami CNC dysponuje przedsiębiorstwo, czy są tu urządzenia stosunkowo nowe. Wybierając program CAM, firma powinna myśleć zarówno o tym, jak wykorzysta go w chwili obecnej, jak i w najbliższej przyszłości. Nie warto stawiać na rozwiązania, z których inni przedsiębiorcy powoli się wycofują. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się elastyczny system CAM, który można wykorzystać do różnych typów obróbki. Idealnie, jeśli istnieje możliwość dokupienia do niego dedykowanego systemu CAD.

Zakres i czas trwania szkolenia CAD CAM

Współpraca z dostawcą oprogramowania CAD CAM oczywiście nie kończy się w momencie sfinalizowania zakupu. Przeciwnie – konieczne jest przejście do etapu wdrożenia oraz przeszkolenie pracowników z obsługi oprogramowania. Szkolenia CAD CAM zwykle odbywają się w siedzibie firmy klienta i są szkoleniami w stu procentach praktycznymi. Pracownik lub pracownicy poznają możliwości nowego oprogramowania. Podczas szkolenia nie wykorzystuje się przykładów charakterystycznych dla nieznanych linii produkcyjnych, a korzysta z przykładów dostępnych na miejscu. Czas trwania takiego szkolenia może być różny, zależny m.in. od ilości uczestniczących w nim osób czy przykładów wymagających omówienia.

Szkolenia CAD CAM stacjonarne i wyjazdowe

Szkolenia dla inżynierów przeprowadzane są w siedzibie firmy klienta zaraz po uruchomieniu oprogramowania. Zwykle istnieje również możliwość wzięcia udziału w szkoleniu wyjazdowym, które ma na celu poznanie kolejnych, nie omówionych dotąd możliwości oprogramowania w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo rozszerza działalność. Niekiedy konieczność zorganizowania szkolenia wynika również z rotacji kadrowych w firmie.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.