Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Domowy skaner 3d

Skaner 3D w każdym domu? Przyszłość technologii skanowania 3D.

Skanowanie 3D kojarzy się z technologią stosowaną w przemyśle, medycynie lub kinematografii. Wydaje się skomplikowana i nadmiernie droga. Ale rosnąca popularność usług tego typu może sprawić, że już niedługo każdy z nas będzie miał w domu skaner 3D.

Najpierw naszą wyobraźnię podbiły drukarki 3D, teraz czas na skanery! Wyobraźmy sobie taką sytuację: Robimy komuś prezent urodzinowy – własnoręcznie tworzymy efektowną rzeźbę albo figurę. Nasz jubilat przebywa jednak bardzo daleko i nie możemy wręczyć mu podarku osobiście. Co robimy? Pakujemy rzeźbę i zanosimy na pocztę, licząc że dostarczy ona nasze dzieło w jednym kawałku. Gdybyśmy posiadali skaner 3D, ta scena wyglądałaby inaczej – zeskanowalibyśmy nasz prezent, a cyfrowy projekt wysłali przyjacielowi, który za pomocą drukarki 3D wydrukowałby sobie naszą rzeźbę. Łatwo i szybko moglibyśmy wymieniać się i dzielić różnego typu przedmiotami, tak jak dzisiaj dokumentami i cyfrowymi plikami. Pod warunkiem, że oprogramowanie i sam sprzęt byłby proste w użytkowaniu. Jednak biorąc pod uwagę rozwój technologii możemy się spodziewać, że i te aspekty skanowania 3D będą upraszczane. Potencjał jest ogromny, a ludzka kreatywność nieograniczona. Jaki będzie kierunek rozwoju technologii skanowania i drukowania trójwymiarowego? Czas pokaże.

Coraz łatwiej jest nabyć domowy skaner 3D. Choć technologie skanowania i drukowania w trójwymiarze muszą jeszcze poczekać na swoje 5 minut, to możliwości jakie dają niewątpliwie zasługują na naszą uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.