Strona głównaSkanery 3dZastosowanie druku 3D – część II.

Zastosowanie druku 3D – część II.

Zastosowanie druku 3D – ciąg dalszy

Zapraszamy na dalszą część artykułu poświęconego zastosowaniu druku 3D, który wykorzystywany jest w najróżniejszych branżach. Z jego pomocą można tworzyć zarówno proste, jak i zaawansowane technologicznie towary, obniżyć koszty produkcji, poprawić wydajność pracy i zwiększyć szanse na normalne funkcjonowanie osób chorych i niepełnosprawnych. Sprawdź, gdzie jeszcze przydaje się druk 3D!

  • Branża modowa – mało kto by przypuszczał, że druk 3D znalazł zastosowanie w branży modowej. Służy m.in. do produkcji idealnie wyprofilowanych wkładek do butów wykonanych z elastycznych i antybakteryjnych materiałów oraz wykonywania butów ortopedycznych, które łagodzą przykre dolegliwości i podwyższają komfort noszenia. Co więcej, z jego pomocą udało się stworzyć lekkie, wytrzymałe i świetnie dopasowane do kształtu stopy obuwie dla piłkarzy.
  • Przemysł spożywczy – zastosowanie druku 3D w tej branży może wydawać się dziwne, a jednak! Z pomocą tej technologii można drukować słodycze np. ciastka, ozdoby z czekolady a nawet naleśniki. Bardzo możliwe, że w przyszłości wykorzysta się go do produkcji lekkostrawnej żywności dla ludzi starszych. Co więcej, już teraz pozwolił ograniczyć wydatki związane z transportem żywności dla żołnierzy Amerykańskiej Armii, którzy mogą drukować sobie jedzenia na miejscu.
  • Branża reklamowa – każdy, kto posiada drukarkę 3D może wydrukować sobie gadżet, prototypy modeli, figurki, zabawki dla dzieci czy oryginalne prezenty i to w zaciszu własnego domu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by zlecić ich wykonanie profesjonalnej firmie. Poza tym technologię 3D można wykorzystać do produkcji takich materiałów promocyjnych jak: podstawki, zawieszki, uchwyty, wieszaki, breloczki.
  • Edukacja – w coraz większej ilości szkół w Japonii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii planuje się wprowadzenie zajęć z zakresu technologii druku 3D, by dzieci lepiej ją poznały. Nie zmienia to jednak faktu, że wykorzystuje się ją do produkcji modeli części anatomicznych. Znajduje też zastosowanie przy uzewnętrznianiu dziecięcych fantazji, które przez wykonanie prototypu przedmiotu mogą go dotknąć i sprawdzić, co mogłyby w nim ulepszyć czy zmienić.

Jeżeli chcesz przeczytać wcześniejszy artykuł znajdziesz go pod tym linkiem

POWIĄZANE ARTYKUŁY

POPULARNE