Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Kupno drukarki 3d

Czy warto kupić drukarkę 3D?

Obecnie na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju wymyślnych  urządzeń, mniej lub bardziej praktycznych. Możemy zakupić lodówki, które produkują lód w kostkach do drinków, parowe maszyny do mysia okien, czy elektryczne obieraczki do jarzyn. Większość tych produktów to tylko chwilowe nowinki technologiczne, które szczerze mówiąc po swoim okresie zachwytu, pójdą w zapomnienie do rogów szafek i tylko będą zajmowały niepotrzebnie miejsce. Czy tak może być w przypadku nabycia drukarki 3D na własność? Czy zatem warto kupić drukarkę 3D?

Jest wiele za i przeciw, choć każdy do wniosków powinien dojść sam, czy jest to tylko chwilowy zryw pod wpływem emocji, wynikający z nasłuchania i naczytania się opowieści, jakie to rewolucyjne urządzenie, czy przemyślany i zresztą przyszłościowy zakup. Po pierwsze drukarka 3D to naprawdę technologiczne cacko, które wiele potrafi. Jeśli tylko znamy się na projektowanie 3D w specjalnych programach to urządzenie tylko pozwoli nam dalej spełniać i realizować marzenia. Z drugiej strony nie wszystko jest takie ładne, jak to malują.

Drukarka powinna być ustawiona w bezpiecznym miejscu, z dala o dzieci i zwierząt domowych. Istnieje bowiem ryzyko poparzenia, wynikające z faktu nagrzewania się głowicy urządzenia. Oczywiście można kupić taką ze specjalną pokrywą, ale te są już stanowczo o wiele droższe. Jeżeli chcemy się tylko pobawić w drukowanie, bo jesteśmy zafascynowani technologią 3D to lepiej sobie odpuścić i nie koniecznie można stwierdzić, że warto kupić drukarkę 3D. Opłaci się nam zdecydowanie zlecić wydrukowani, czy skanowanie 3D specjalnej firmie, która świadczy tego typu usługi. Jak się okazuje drukowanie 3D nie jest takie proste, jak tradycyjny druk na papierze. Nie zawsze wydruk 3D jest taki jak powinien, może po prostu nie wyjść, dlatego musimy nie rzadko powtórzyć wydruk. Jak wiadomo specjalny materiał do drukarki, jak na razie jest raczej dosyć kosztowny.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy warto kupić drukarkę 3D. Jest to zdecydowanie rewelacyjny gadżet i na pewno zapewni nam zabawę przez kolejne lata, znudzić raczej się nie znudzi, bo daje nam naprawdę wiele możliwości. Warto zatem pomyśleć do czego kreatywnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.