Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

Czym jest skaner 3D?

W dzisiejszych rewolucyjnych czasach mamy właściwie i możemy już praktycznie wszystko. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pisarze pisali w książkach fantasy o przyszłości i dokonaniach ludzi, a dzisiaj to właśnie dokonuje się na naszych oczach. Mamy już nie tylko coraz lepsze i szybsze samochody, napędzane prądem, mobilne urządzenia, dzięki którym możemy widzieć i rozmawiać z osobami z drugiego końca kuli ziemskiej, ale mamy także drukarki i skanery 3D, dzięki którym dzieli już nas praktycznie krok od… wszystkiego.

Skaner 3D nie jest tak po prostu zwykłym skanerem

Jaki do niedawna mieliśmy w swoich domach i służył nam do kopiowania dokumentów, czasopism, czy książek na własne potrzeby. Współczesny skaner 3D umożliwia utrwalenie ‚przestrzenne’ danego obiektu. I tak na przykład możemy zeskanować sobie jakiś przedmiot, żeby potem zrobić sobie jego replikę, albo po prostu być w posiadaniu trójwymiarowej postaci, utrwalonej na naszym komputerze.

Skaner 3D jest rewolucyjnym wynalazkiem.

Ma szerokie zastosowanie na przykład we wzornictwie oraz przemyśle. Pozwala na dokładne opracowywanie produkowanych przedmiotów. To bardzo ułatwia pracę. Oczywiście na skanerach 3D korzystają rozmaite branże. Wniebowzięci są choćby producenci gier komputerowych. To skanerom właśnie zawdzięczamy coraz bardziej ulepszone grafiki naszych ulubionych postaci w grach. Branża rozrywkowa produkująca filmy również wykorzystuje te rewolucyjne urządzenia, jakimi są skanery 3D. Najbardziej skorzystało tutaj chyba budownictwo oraz inżynieria lądowa. Ma możliwości tworzenia projektów w nowoczesny, jak nigdy dotąd sposób. Oczywiście skanerom 3D wiele zawdzięcza także jakże ważne Dziedzictwo kulturowe. Dzięki skanerom można skanować zabytki i utrwalać ich wygląd, zwłaszcza z tego względu, iż coraz więcej z nich ulega niestety niszczeniu się przez lata.

Oczywiście istnieje wiele różnych technologii utrwalania obrazów za pomocą skanerów 3D i nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która z nich jest najlepsza. Każda bowiem ma zastosowanie w innej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.