Kompendium wiedzy na temat druku i skanowania 3d

System operacyjny Windows 10

System operacyjny Windows 10 – poznaj jego najważniejsze zalety

Najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy Microsoft cieszy się sporym uznaniem. Mnóstwo osób zdecydowało się z niego korzystać i najprawdopodobniej liczba ta będzie systematycznie rosła, bo jest świetny. Co sprawiło, że Windows 10 spotkał się z tak dobrym odbiorem? Oczywiście jego liczne zalety. Oto one.

Za co pokochaliśmy Windows 10?

  • Funkcjonalne menu, które można dowolnie modyfikować i personalizować wedle własnych preferencji. To hybryda klasycznego menu i rozwiązania zastosowanego w poprzedniej wersji systemu, czyli Windows 8.
  • Bezpłatna aktualizacja w przypadku posiadania poprzednich wersji oprogramowania, a więc Windows 7 i Windows 8.1, której można było dokonać w nadzwyczaj łatwy sposób. Wystarczyło kliknąć w okienko z informacją o dostępnym uaktualnieniu i gotowe.
  • Wyposażenie Eksploratora Plików w opcję „Szybkiego Dostępu”, dzięki któremu można sprawdzić najczęściej otwierane foldery i pliki.
  • Zaawansowana, sprawnie działająca i wygodna w obsłudze wyszukiwarka, która pozwala szybko i łatwo dotrzeć do poszukiwanych zasobów.
  • Niezawodność, stabilność, sprawność i wysoka wydajność działania oprogramowania rzutująca na bezawaryjne funkcjonowanie sprzętu.
  • Nowa i zdecydowanie sprawniejsza niż Internet Explorer wbudowana przeglądarka internetowa o nazwie Edge. Poza tym twórcy Windows 10 wyposażyli go w wiele uniwersalnych aplikacji, do których można zapewnić sobie dostęp za pośrednictwem platformy Sklepu Windows.
  • Wirtualne pulpity poszerzające dostępną przestrzeń roboczą. Umożliwiają one podgląd wszystkich otwartych okien w postaci miniatur w aktualnie używanym pulpicie oraz wywołanie kolejnych wirtualnych pulpitów (trzeba tylko kliknąć na ikonkę umieszczoną na dole ekranu).
  • Darmowe i automatyczne aktualizacje, które nie tylko eliminują błędy i luki w zabezpieczeniach, ale także wprowadzają nowe funkcjonalności i wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo Windows 10.
  • Wysoce zoptymalizowany system pod względem obsługi. Można się w nim poruszać używając myszki, klawiatury lub dotykowego ekranu – jednym słowem – zupełna dowolność i maksimum wygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.